Jury

Jury I Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu:

Andrzej Banachowicz – Profesor zwyczajny, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Pod 1992 roku Kierownik X Pracowni Rzeźby, Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych, Katedra Działań Przestrzennych. W latach 1973–78 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W latach 1993–96 Prodziekan Wydziału Malarstwa Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu. W latach 1996–99 oraz 1999–2002 Prorektor ds. Artystyczno-Badawczych ASP w Poznaniu. W latach 2004–2011 roku członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W latach 2003–2006 Prezes Fundacji ASP w Poznaniu. Członek Centralnej Komisji Do Spraw Stopni i Tytułów w kadencji 2013–2016.

Brązowy Medal 1992 – Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa, 7 Międzynarodowe Triennale Tkaniny; Brązowy Medal 2007 – Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa, 12 Międzynarodowe Triennale Tkaniny; Złoty Medal 2010 – Kraków, Pałac Sztuki, III Międzynarodowy Festiwal Sztuki – Struktury Powiązań – Transformacje”.
Tworzy w dziedzinie szeroko pojętej tkaniny artystycznej oraz obiektach z blachy, gliny, granitu, skorup, ceramiki, szkła, itp. W 2005 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. W 2013 roku odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Kontakty zagraniczne: profesor wizytujący Slippery Rock University (USA), Workshop Rzeźby i Tkaniny (2003); uczestnik sympozjum „TAPESTRY 2008: The Fine Art of Weaving”, zorganizowanego przez The Australian National University, School of Art, Canberra.
Prace w zbiorach krajowych i zagranicznych.

Anna Maria Brandys – założycielka i Prezes Fundacji Jak Malowana. Współtwórczyni Domu Bajek. Ukończyła poznański Uniwersytet Artystyczny oraz Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Artystycznego Miasta Poznania. Uczestniczyła w wielu prestiżowych wystawach w kraju i zagranicą. Zajmuje się szeroko rozumianą tkaniną artystyczną, a obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP. Od wielu lat zaangażowana w promocję wolontariatu oraz działalność edukacyjną i animacyjną. Zawodowo związana jest z Pracownią Naturalnego Barwienia Sztuka Naturalna w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu (stanowisko: asystent/ pracownik naukowy). www.annamariabrandys.pl

Paweł Kiełpiński – Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu -Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych -X Pracownia Rzeźby prof. Andrzeja Banachowicza. Ur. w 1969 r. w Poznaniu. W latach 1989 – 1994 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Wychowania Plastycznego. W 1994 r. uzyskał dyplom magistra sztuki z zakresu Wychowania Plastycznego i Tkaniny Artystycznej w Pracowni Tkaniny Artystycznej Prof. Andrzeja Banachowicza. Od 1994 r. laborant, następnie od 1995 r. asystent w II Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Andrzeja Banachowicza na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W roku 2003 uzyskał tytuł naukowy Doktora Sztuki w dziedzinie Sztuki Plastyczne. W 2011 r. uzyskał tytuł Doktora Habilitowanego. Od 2011 r. członek Uczelnianej Rady ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia w UAP. Od 2012 wybrany Prodziekanem Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP. Tworzy w dziedzinie tradycyjnej i szeroko rozumianej tkaniny artystycznej, malarstwa, rzeźby oraz ilustracji i fotografii. Zajmuje się też zawodowo projektowaniem graficznym, reklamą oraz oprawa graficzną imprez okolicznościowych i scenografią. W latach 1995-2000 Ilustrował książki i projektował okładki dla kilku Wydawnictw, min: Podsiedlik Raniowski i Spółka, Oficyna Wydawnicza G&P. Od 1997r. prowadzi własną działalność gospodarczą Studio Promocji Foltext’97. Od 2008r. współpracuje z bankiem zdjęć i ilustracji Shutterstock (Nowy Jork). www.pawelkielpinskitkanina.blogspot.com

Dorota Piekarczyk – urodzona w 1985 roku. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, stypendystka Dziekana Wydziału Rzeźby w roku 2010 oraz laureatka I Nagrody Wydziałowego Konkursu Stypendialnego w roku 2011. Dyplom obroniła w pracowni prof. Wojciecha Kujawskiego. W latach 2009/2010 uczęszczała do X Pracowni Rzeźby prof. Andrzej Banachowicza, gdzie zrealizowała prace z zakresu tkaniny artystycznej wyróżnione wystawami w BWA Bielsko-Biała oraz Galerii Pentagon w Radomiu. Obecnie tworzy autorską pracownię ceramiczną TAKIETAM. Wystawiała swoje prace m. in. w: Jastrowie k. Szamotuł; Galerii KDK w Krapkowicach; Fortecznym Parku Kulturowym na Dniach Srebrnej Góry; Międzynarodowych Targach Poznańskich na wystawie „Dyplomy Uniwersytetu Artystycznego”; Galerii Pentagon w Radomiu; Galerii Aula w Poznaniu na II Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej; projekcie AK 30 w Poznaniu; Galerii ON w Poznaniu; BWA w Bielsko-Białej; Galerii Rotunda na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu; Festiwalu Kultury Studenckiej „Artenalia” w Poznaniu; Muzeum Puszkina w Gurzuf na Krymie. Współpracowała z Wytwórnią filmowo-graficzną NoLabel s. z o. o. Kraków (Wykonanie modeli postaci do filmów animowanych „Ukryte” i „Dróżnik”.

Agnieszka Zaprzalska – ur. 1983 r. w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dyplom dwuczęściowy: praktyczno-teoretyczny z zakresu tkaniny artystycznej i kultury chasydzkiej obroniła z wyróżnieniem w 2011 roku. Od 2012 współpracuje z X Pracownią Rzeźby na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Poza tkaniną artystyczną zajmuje się realizacjami z pogranicza rysunku, rzeźby i malarstwa. Obecnie tworzy cykle poświęcone kobiecości, zmienności i upływowi czasu, łączące różne techniki artystyczne. Jest także autorką licznych ilustracji do książek i portali internetowych. Wystawiała swoje prace m. in. w Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu, oddział MNP; Galerii Pentagon w Radomiu; Skalar Office Center w Poznaniu; BWA Galerii Sanockiej w Sanoku; Galerii Miejskiej w Mosinie; Galerii Profil CK Zamek w Poznaniu; Galerii R20 w Poznaniu; oraz na VI Międzynarodowym Biennale Tkaniny Unikatowej i Malarstwa – Barwy i Faktury w Gdyni; wystawie towarzyszącej 31. edycji konkursu im. Marii Dokowicz w Galerii Arsenał w Poznaniu; VII Międzynarodowym Biennale Tkaniny Unikatowej i Malarstwa w Gdyni.