Organizatorzy

Organizatorem Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu jest Fundacja Jak Malowana, która zrzesza grupę osób zawodowo zajmujących się kulturą, sztuką i edukacją. Działa na terenie Poznania i Wrocławia. Celami statutowymi Fundacji Jak Malowana są m.in: promocja i upowszechnianie dostępu do kultury i sztuki, zapobieganie marginalizacji społecznej i kulturowej, inkubacja nowych zjawisk w sztuce, promowanie młodych artystów oraz twórczości osób niepełnosprawnych, a także przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez arteterapię.

Jako Fundacja Jak Malowana prowadzimy równolegle kilka wiodących projektów: Dom Bajek, Bibliotekę Domu Bajek, Centralną Pracownię Rzeźby oraz Galerię Jak.

Fundacja Jak Malowana

Fundacja Jak Malowana – Poznań/Wrocław

Osiedle Dębina 6/4; 61-450 Poznań; KRS 0000601731

e-mail: fundacjajakmalowana@gmail.com

Strona internetowa Fundacji  Fanpage Fundacji 

Rada programowa II Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu:

Dorota Piekarczyk – Kuratorka II BTA. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendystka Dziekana Wydziału Rzeźby w roku 2010 oraz laureatka I Nagrody Wydziałowego Konkursu Stypendialnego w roku 2011. W latach 2009/2010 uczęszczała do X Pracowni Rzeźby prof. Andrzej Banachowicza, gdzie zrealizowała prace z zakresu tkaniny artystycznej wyróżnione wystawami w BWA Bielsko-Biała oraz Galerii Pentagon w Radomiu. Od roku 2014 tworzyła autorską pracownię ceramiczną Takietam. Obecnie, wraz z ilustratorką i fotografką Katarzyną Bukiet, prowadzi w Poznaniu studio ceramiczne/galerię o nazwie Wytwórnia Bakcyl. Studio jest jednym z laureatów miejskiego konkursu Otwarta Strefa Kultury Łazarz i zostało objęte patronatem Urzędu Miasta Poznania oraz Inkubatora Kultury Pireus.

Karolina Grzeszczuk – Inicjatorka i koordynatorka BTA. Członkini rady Fundacji Jak Malowana. Dyplom magisterski z Projektowania Scenografii obroniła w 2013 roku w Pracowni Zjawisk Teatralnych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się tkaniną artystyczną oraz projektowaniem scenografii, kostiumów i ubiorów. Laureatka stypendiów Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Szczecina, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W latach 2009-15 współorganizowała cykl wystaw artystów związanych z poznańskim środowiskiem twórczym „AK 30 – 30 wystaw – 30 dni” oraz współpracowała bezpośrednio z Fundacją Asocjacji 2006 w Poznaniu. W 2017 roku była kuratorką I Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu. Z miłości do tkanin, zawodowo związana z odzieżownictwem.

Katarzyna Śmiałowicz – Kuratorka Galerii Jak. Członkini zarządu Fundacji Jak Malowana. Ukończyła Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz studia podyplomowe Akademia Trenera na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracowała jako nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie (przedmioty: Projektowanie kampanii reklamowych, Projekty multimedialne), jako asystentka w Muzeum Narodowym w Poznaniu (oddział: Muzeum Pałac w Rogalinie), obecnie współtworzy firmę Flacky Combination produkującą meble na zamówienie, prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych (m.in. jako edukatorka w ICHOT Bramie Poznania), w wolnych chwilach maluje. Rozpoczęła Międzywydziałowe Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie-Innowacyjna Gospodarka Otwarta na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Anna Maria Brandys – Założycielka i Prezes Fundacji Jak Malowana zajmującej się upowszechnianiem dostępu do kultury i sztuki. Współtwórczyni Domu Bajek. Ukończyła poznański Uniwersytet Artystyczny oraz Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Artystycznego Miasta Poznania. Uczestniczyła w wielu prestiżowych wystawach w kraju i zagranicą. Zajmuje się szeroko rozumianą tkaniną artystyczną, a obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP. Od wielu lat zaangażowana w promocję wolontariatu oraz działalność edukacyjną i animacyjną. Prowadzi zajęcia arteterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych. Kocha góry, robótki na drutach, książki i koty. Mama małej Marysi.

Wojciech Kosiedowski – ekonomista, finansista, pasjonat sztuki współczesnej, twórca i kurator Galerii Sztuki Współczesnej i Obiektu LiMoNArt w Poznaniu, kolekcjoner sztuki; współzałożyciel i wieloletni działacz Centrum Wolontariat, działacz społeczny i środowiskowy; fotograf. Integrator środowisk związanych ze sportem powszechnym (pływanie). Organizator wydarzeń kulturalnych, akcji charytatywnych, społecznych i sportowych. Uczestnik w Międzynarodoych Projektach Wolontarystycznych (IVS) w Szkocji, Serbii i we Włoszech. Krytyk i propagator lokalnej sztuki współczesnej. Obecnie pracuje jako menadżer ds. finansowania w międzynarodowej korporacji. W wolnym czasie udziela się jako sędzia i instruktor sportowy (pływanie).