Wystawa główna

Wystawa otwarta od 10 września do 17 października – od wtorku do niedzieli od 13:00 do 17:00 w Starej Papierni +2 (ul. Szyperska 8)

Uwaga – w środę 22 września wystawa otwarta tylko do 16:30!!!

Oprowadzania kuratorskie:
– wtorek 14.09 14:30
– sobota 18.09 16:00
– środa 22.09 15:30
– sobota 25.09 13:00
– czwartek 30.09 15:30
– niedziela 3.10 15:00

Zaczynamy w Starej Papierni, a potem idziemy na ulicę Wodną i zaczynamy oprowadzania po wystawie towarzyszącej „100% PLASTIK”:
– sobota 18.09 17:10
– środa 22.09 16:40
– sobota 25.09 14:40
– czwartek 30.09 16:40
– niedziela 3.10 16:10

 

Lista prac, które zobaczymy na głównej wystawie III BTA „Przyszłość Wolności” w Starej Papierni +2:

I miejsce: Paulina Sołtyszewska “Toile de Jouy 2.0”

II miejsce: Rufina Bazlova „Próba. To, co naturalne, na Białorusi podlega karze”

III miejsce: Snežana Skoko (Nena Skoko Snežana) „Moje jedyne życzenie” z cyklu „Dama i jednorożec – moja historia”

Wyróżnienia: Krystyna Lipka-Czajkowska “Baba”; Marie Pourchot “Wycieczka do fantasmagorii”; Magdalena Samborska “After Kobro”; Marta Stefaniak „BION – przyroda technologiczna”; Joanna Tumiłowicz “Demoliusz – Tryptyk: Zatrzymać mury”; Łukasz Wojtanowskai “Chorągiew”;

Wyróżnienie Miasta Poznania: Piotr Strobel “Paper Heaven”

Pozostałe prace: Jacobo Alonso “Isomorphism V”; Sylwia Aniszewska “Bez tytułu”; Julita Antonowicz “Anihilacja”; Paulina Buźniak “Kołysanka Wołyńska”; Paulina Buźniak “Metka”; Paulina Buźniak “Portret Pamięciowy”; Agata Ciechomska “Przestrzenny zwrot”; Lia Dostieva “Lubię słuchać jak śpiewają kanarki”; Tomasz Dróżdż “Tkanina żakardowa Srebrna”; Agnieszka Godlewska “Biopróbnik”; Sylwia Jakubowska Szycik “Dom schron / odrodzenia”; Magdalena Jaworska “Wymieranie”; Dominika Krogulska-Czekalska “Pas_s_a_long h_d”; Dorota Kuźniarska “The Regreen Cap”; Krystyna Lipka-Czajkowska “Baba II”; Karolina Lizurej “ONA_biało_czerwona”; Katarzyna Mazurek “Earthplates”; Monika Mazurkiewicz “Powrót”; Ewa Mróz-Pacholczyk “Wolność – co to takiego?”; Anna Myszkowiak “VII z cyklu Brzuchy”; Piotr Pandyra “Moja wolność”; Aleksandra Parol “Space is Only Noise”; Katarzyna Pleśniak “Nów II – rozpad”; Paulina Poczęta “Biogram”Ksenia Pyza “Lightweights”; Renata Ramola-Piórkowska “Jutro”, Maria Roszyk “Wyprawka”; Jolanta Rudzka-Habisiak “Dziennik”; Joanna Rusin “Kompozycja na kanwie – Ziemia”; Marta Shurpakova “Dinosaur party”; Natalia Sucharek  „Potrzebnych i pożytecznych domowych chowanie, rozmnażanie, chorób leczenie, dzikich łowienie, oswojenie, zażycie, szkodliwych zaś wygubienie”; Alina Śmietana “Ubiór roboczy”; Anna Więckowska-Kowalska “Pejzaż 1”; Barbara Wojewoda “Pejzaż Świętokrzyski”; Päivi Vaarula „Czas, by wspomnienia wyblakły”; Marzena Zacharewicz “Dialog”; Joanna Zemanek „Znakowanie”

Wystawa „Przyszłość Wolności” odbędzie się w Starej Papierni +2, przestrzeni wystawienniczej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (ul. Szyperska 8) od 10 września do 17 października 2021 roku.

W tym roku zobaczymy prace prześmiewcze i nasycone wrażliwością, dzienniki obserwacji rzeczywistości i wewnętrznych przemian, portretowanie nowych miłości i strat, marzeń i tęsknot, nadziei i strachu, zaproszenia do dialogu i opowieści o sobie, przyszłość i przeszłość, tematy lokalne i globalne. Zobaczymy prace działające tylko formą, w które można wpatrywać się godzinami dla samej przyjemności patrzenia i takie, które poruszają tematy tak trudne, że głos więźnie w gardle i chce się uciec. “Przyszłość Wolności” ukaże się nam w formie niespodziewanej. Przede wszystkim o wiele głębszej, dojrzalszej i bardziej nostalgicznej niż możemy spodziewać się po temacie.

Biennale Tkaniny Artystycznej ma formułę otwartą i jest skierowane do twórczyń i twórców, którzy tworzą w dziedzinie szeroko pojętej tkaniny artystycznej, czyli sztuki włókna. Do udziału w wystawie zapraszamy zarówno artystki i artystów profesjonalnych, jak i początkujących adeptów i adeptki sztuki. I taki też przekrój doświadczeń artystycznych będzie można zobaczyć na wystawie.

Tegoroczna edycja BTA jest wyjątkowa też z tego powodu, że wystawie głównej będzie towarzyszyć wiele wystaw oraz finałowa konferencja. Szczegółowy program na stronie głównej.